چرا PRINCE2؟!

چرا PRINCE2
زمان مطالعه: 2 دقیقه

پرینس2 چیست و من چرا باید استاندارد پرینس2 را یاد بگیرم؟ یکی از موضوعات مهم برای افرادی که استاندارد PMBOK را یاد می‌گیرند و بعضا موفق به دریافت مدرک PMP می‌شوند، این است که اکنون چطور و به چه صورتی باید این مفاهیم و دانش را در پروژه‌ها به کار بگیرند، و اغلب این افراد با این مسئله روبرو هستند.

استاندارد PMBOK دانش مورد نیاز برای مدیریت پروژه‌ها را به صورت کلی ارائه می‌دهد. همانطور که در ویدیو “من تازه‌کار” در مورد این موضوع صحبت کردم، دانش ارائه شده توسط PMBOK قطعا کافی نیست و لازم است که ما با عمق بیشتری وارد تک‌تک حوزه‌های دانش مدیریت پروژه شویم و رفرنس‌های تخصصی بیشتری در این زمینه مطالعه کنیم.

اما همچنان ما به یک متدولوژی و ساختار برای مدیریت پروژه‌ها نیاز داریم که از طریق آن بتوانیم گام به گام و مرحله به مرحله این دانش تخصصی را در پروژه به کار بگیریم، و اینجاست که متدولوژی پرینس2 مطرح می‌شود.

پرینس2 یک ساختار منظم ارائه می‌دهد که بدانیم در چه بستری و چارچوبی و چه گام‌هایی پروژه را مدیریت کنیم. نکته‌ای که بارها از افرادی که پرینس2 را فرا گرفته‌اند شنیده‌ام این است که این استاندارد به شدت کاربردی است و جذابیت بالایی دارد، و این نکته به همان ساختار استاندارد پرینس2 برمی‌گردد.

بنابراین بعد از اینکه با دانش تخصصی حوزه‌های مختلف مدیریت پروژه آشنا شدیم، لازم است تا استاندارد پرینس2 را به عنوان یک متدولوژی یاد گرفته تا بتوانیم آن مفاهیم و دانش را در این قالب و ساختار در پروژه‌ها به کار ببندیم.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد آرا: 1

خیاطی در مدیریت پروژه
بخوانید!

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهد

دیدگاهتان را بنویسید